KERAMICKÉ STROPNÍ PANELY

S výrobou stropních panelů máme 30 let zkušeností.

Nabízíme

Popis výrobku

Keramické stropní panely vyrábíme v typizovaných šířkách 1200 mm, 900 mm, 600 mm. Maximální délka je 7200 mm. Výška panelu je 215 mm. Vyrábíme i panely s atypickými rozměry. Zajistíme provedení výřezů a prostupů při výrobě panelů dle potřeb.

Panely jsou vyrobeny z keramických stropních tvarovek ARMO 17 (viz. obr.), které se skládají do formy vedle sebe. Vyskládané tvarovky tvoří ztracené bednění. Do mezer mezi keramickými tvarovkami se uloží hlavní nosná výztuž z betonářské oceli 10 505 R, pomocná ocel a závěsné háky. Po umístění betonářské oceli se forma zalije betonovou směsí z betonu C16/20. Po zavibrování betonu se panel stáhne pomocí latě na požadovanou výšku 215 mm.

Po vytvrdnutí panelu a nabytí transportní pevnosti je možné panely převést na stavbu a osadit. Plné pevnosti dosahují panely po cca 28 dnech od data výroby.

Vybrané technické parametry:

Termín dodání: 3 – 5 týdnů. Dopravu a montáž panelů zajistíme na požádání.
Cena bez DPH: od 800,- Kč /m2 v závislosti na složitosti stavby, délky panelů, dopravní vzdálenosti a místních poměrů na staveništi. V případě, že nás oslovíte, Vám zpracujeme přesnou cenovou nabídku, která vás však nezavazuje k odběru. Cenová nabídka je vždy kompletní, u nás se nemusíte obávat dodatečných nákladů. Při předložení levnější nabídky od typově srovnatelného řešení konkurence vám nabídku dorovnáme.

Kontaktní osoba: Jaroslav Ambrož, tel. 602 784 416. Leták s cenou ke stažení zde.

Montáž

Velmi jednoduchá montáž panelů přímo na stavbě, kterou bez problému zvládne každý klient svépomocí na základě námi zpracovaného kladečského schématu. Na přání zákazníka zajistíme montáž panelů, nákladní dopravu, objednání zdvihacího prostředku (autojeřábu) dle poměrů na vašem staveništi.
Panely po dovezení na stavbu se pomocí autojeřábu osazují přímo z nákladního prostředku. Panely se ukládají na nosné stěny, minimální uložení na každé stěně je 125mm. Doporučujeme položit panely na ŽB věnec. Panely se pokládají do cementového mléka, popřípadě velmi jemné a plastické cementové malty nebo cementu. Panely se skládají vedle sebe dle zpracovaného kladečského schématu. Z důvodu typizovaných šířek panelů může dojít k tomu, že bude potřeba dobetonovat úzký pruh u jednotlivých polí. Toto řešení je vhodnější, než když je panel podélně přeložen přes okraj stěny. Po osazení panelů je velmi důležité, aby se vyčistily veškeré spáry mezi jednotlivými panely a následně se tyto spáry zalijí kvalitním betonem. Očištění a zabetonování spár zajistí zmonolitnění celého stropu a zabraňuje vzniku prasklin. Na takto provedený strop se provádí pouze vyrovnávací vrstva betonu. Následují jednotlivé konstrukční vrstvy podlahy.